Firmowe wycieczki

Anglia

Greenwich – Londyn – Windsor

poproś o wycenę wyjadu dla grupy

PROGRAM WYJAZDU:

Trasa zagraniczna: Niemcy (1 nocleg) – Greenwich – Londyn (3 noclegi) – Windsor – Niemcy (1 nocleg)

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przeprawa przez Kanał La Manche. Przyjazd do Greenwich, gdzie znajduje się dawne astronomiczne Obserwatorium Królewskie, południk zerowy. Krótki spacer po parku. Przejazd do centrum Londynu. Przejażdżka London Eye, największym kołem młyńskim na świecie, podziwianie panoramy miasta z wysokości 135m. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do najstarszej części miasta. Katedra św. Pawła – najbardziej znany kościół anglikański w Wielkiej Brytanii. Spacer przez Millenium Bridge do Shakespeare Globe Theatre. Następnie zwiedzanie Tower of London – byłego pałacu, twierdzy, więzienia, z którego nie było ucieczki. Wizyta w skarbcu, gdzie nprzechowywane są insygnia koronacyjne oraz klejnoty królewskie. Tower Bridge, następnie rejs statkiem po Tamizie. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, najbardziej znanym i jednym z najciekawszych muzeów Londynu, w którym zgromadzono ponad 70 mln eksponatów z całego świata. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wycieczka do Windsoru, zwiedzanie najstarszego i największego zamieszkiwanego zamku na świecie. Powrót do Londynu, zwiedzanie Opactwa Westminsterskiego – miejsca koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Spacer po dzielnicy rządowej City of Westminster – Parlament, Big Ben, 10 Downing Street, gdzie znajduje się rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej. Następnie spacer przez St. James’s Park do
pałacu Buckingham. Wizyta na wiecznie tętniącym życiem Piccadilly Circus z figurką Erosa i charakterystycznymi reklamami świetlnymi. Leicester Square – centrum artystycznej dzielnicy West End, Trafalgar Square z 61-metrową kolumną Nelsona, otoczoną pomnikami i fontannami. Zwiedzanie Galerii Narodowej z dziełami m.in. Vincenta van Gogha, Rubensa, Rembrandta, Moneta. Obiadokolacja w dzielnicy Chinatown (fakultatywnie), dla chętnych wizyta w typowym londyńskim pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie British Museum ze zbiorami bezcennych kolekcji i skarbów świata. Wyjazd z Londynu, przeprawa przez kanał La Manche. Nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Greenwich – Londyn – Windsor

Zapytaj o wycieczkę: Greenwich – Londyn – Windsor

Podaj potrzebne nam informacje, dopasujemy ofertę do twoich potrzeb