Oferowane Państwu wycieczki tworzone są
z niezwykłą precyzją, pasją i doświadczeniem. Dołącz do grona zadowolonych klientów
i przeżyj niesamowitą przygodę właśnie
z Nami! Emilia Łaguna - pilot wycieczek

1, 2, 3, 4 - dniowe wycieczki, biwaki dla szkół, firm, instytucji organizowane z pasją i doświadczeniem

Wycieczki szkolne, firmowe

Zapytaj o wycieczkęWielkie Księstwo Litewskie

Połąga – Kłajpeda – Wilno – Troki – Kowno – Szawle 

PROGRAM WYJAZDU:

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Litwę do Kowna. Spacerując po Starym Mieście w Kownie zobaczymy ratusz miejski zwany „Białym Łabędziem” oraz archikatedrę św. Piotra i Pawła z obrazami Andriollego. Przejdziemy koło pochodzącego z przełomu XV/XVI w. Domu Perkuna. Pochodzimy również po zabezpieczonych i częściowo zrekonstruowanych ruinach zamku kowieńskiego i oczywiście popatrzymy na płynący nieopodal Niemen. Przejazd nad wybrzeże Morza Bałtyckiego, przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Kłajpedy, która jest największym nadmorskim miastem. Popatrzymy na największy port morski Litwy i pospacerujemy po niewielkim Starym Mieście. Połąga będzie kolejnym miastem, które odwiedzimy. Podczas spaceru po największym litewskim kurorcie nad Bałtykiem zajrzymy do Pałacu Tyszkiewiczów, w którym ma swoją siedzibę słynne Muzeum Bursztynu. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Szawli. W niewielkiej odległości od Szawli znajduje się Góra Krzyży będąca już od II poł. XIV w. miejscem kultu religijnego na Litwie. Na niewielkim pagórku znajduje się ponoć około 50 tysięcy krzyży, które będziemy mogli zobaczyć. Następnie pojedziemy do Wilna. Tu proponujemy spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wilna. Zobaczymy ufundowany przez Michała Paca kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Cmentarz na Rossie to miejsce, gdzie wędrując wśród grobów odnajdziemy nazwiska znane z historii, literatury, sztuki. Z Góry Trzykrzyskiej, na której bieleją trzy krzyże popatrzymy na panoramę miasta. Spacer po Starym Mieście zaczniemy od Ostrej Bramy, w której znajduje się Kaplica Ostrobramska. Następnie zajrzymy do kościoła św. Teresy nazywanego również Ostrobramskim oraz prawosławnej cerkwi św. Ducha. Przed wejściem na Plac Ratuszowy zerkniemy na kościół św. Kazimierza, którego kopuła jest zwieńczona mitrą książęcą. Obejrzymy gmachy i dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego. Na zakończenie odwiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława z Kaplicą Królewską, która jest miejscem pochówku wielkich książąt litewskich i królów oraz królowych polskich. Na Placu Katedralnym, zobaczymy pomnik księcia Gedymina – założyciela Wilna. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Trok. Na największej z wysp na jeziorze Galve książę Witold kazał wybudować zamek, którego dalszą historię poznamy w trakcie zwiedzania. Troki to również siedziba Karaimów, dlatego proponujemy skosztowanie specjałów kuchni karaimskiej (fakultatywnie).Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

 

copyright © Eventus Biuro Podróży Wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego nr 3/2012,