Oferowane Państwu wycieczki tworzone są
z niezwykłą precyzją, pasją i doświadczeniem. Dołącz do grona zadowolonych klientów
i przeżyj niesamowitą przygodę właśnie
z Nami! Emilia Łaguna - pilot wycieczek

1, 2, 3, 4 - dniowe wycieczki, biwaki dla szkół, firm, instytucji organizowane z pasją i doświadczeniem

Wycieczki szkolne, firmowe

Zapytaj o wycieczkęSuwalszczyzna 2017

1-dniowa wycieczka dla osób indywidualnych/turystów

Wycieczki po Suwalszczyźnie 2017

Prawdziwy, magiczny zakątek Polski poznacie podczas wycieczki po Suwalszczyźnie. Niepowtarzalne formy krajobrazu, „zapomniane” zabytki, cisza, atmosfera – to coś co warto zobaczyć, przeżyć i doświadczyć.

Studzieniczna – Przewięź – Sejny – Wigry – Jeleniewo – Cisowa Góra – Smolniki – Stańczyki

wyjazdy z Augustowa:

W programie:

Studzieniczna – miejsce kultu religijnego, drewniany Kościół p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej, drewniana dzwonnica, na półwyspie murowana neorenesansowa Kaplica Matki Boskiej, oraz pomnik Jana Pawła II postawiony na pamiątkę wizyty papieża w Studzienicznej. Kult Matki Bożej na wyspie w Studzienicznej sięga połowy XVIII wieku.
Przejazd do Sejn – zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej, jednego z najstarszych zabytków na Suwalszczyźnie. Niegdyś był to kompleks klasztorny Dominikanów.
Wigry – Zespół Klasztorny Kamedułów, położony na naturalnym wzgórzu na półwyspie oblanym wodami jeziora Wigry,  należy do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Miejsce położenia tego obiektu jest wyjątkowe i malowniczo prezentuje się wśród przyrody Wigierskiego Parku Narodowego.
Cisowa Góra – punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na zagłębie  Szeszupy. Przy dobrej pogodzie widać z niej nawet kilkanaście jezior.
Smolniki – punkt widokowy „U Pana Tadeusza” o wysokości ok. 225 metrów znajdujący się na skraju wsi. Z miejsca tego widać północno-wschodnią część Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jeziora Kojle i Perty oraz Purwin. W oddali zobaczyć można góry: Jesionową, Cisową i Krzemieniuchę. Unikalny krajobraz został wykorzystany przy realizacji filmów: „Dolina Issy” Tadeusza Konwickiego i „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy.
Stańczyki – największe mosty w Polsce. Najlepsze miejsce do skoków na linach. Bungy.

Cena 80,00 zł /os. obejmuje:
– przejazd busem bądź autokarem klasy turystycznej
– ppieka licencjonowanego pilota/przewodnika
– ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie obejmuje biletów wstępów około 15,00 zł/os.


Informacje praktyczne :

Proszę nałożyć wygodne obuwie. Będziemy musieli podejść na szczyt Cisowej Góry i pokonać wiele schodków wchodząc na wiadukty w Stańczykach

copyright © Eventus Biuro Podróży Wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego nr 3/2012,